2022 LGS NASILDI?

Tonguç Haber, Sınava Giren LGS Tayfa ile 2022 LGS’yi Değerlendiriyor! Bakalım, LGS Nasıldı ve Gelecek Yıl LGS Nasıl Olur? 🕵️‍♀️

Biliyorsunuz ki bu yıl LGS’ye çok çalıştık. Tam 1 milyon 236 bin öğrencinin katıldığı LGS’de her zaman başarıyı hatta dereceyi hedefledik. 🎯 Belki de bu yüzden pek çoğumuza bu yıl sorular geçtiğimiz yıllara göre daha kolay geldi. Şimdi gelin soruları branşlara göre daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

 

 

LGS Türkçe Soruları Nasıldı? 📚

💭 2022 LGS Türkçe sorularında; Anlam Bilgisi, Dil Bilgisi, Yazım ve Noktalama konularına yer verilmiş. Metin uzunluğunun ortalamanın biraz üzerinde olduğunu fark ettiğimiz sorular, öğrencilerimize “Bu yıl sözel daha zordu.” dedirtmiş. Böylece Türkçe soruları hemen her yıl olduğu gibi bu yıl da kazanları belirleyici olacak gibi duruyor.

 

LGS Matematik Soruları Nasıldı? 🧮

💭 Sınavda dikkat ve yorum gerektiren sorular vardı. 2022 LGS matematik soruları içerik olarak geçen yılki sorularla benzerlik gösteriyordu. Soru dağılımı da geçtiğimiz yıllara benzerdi. Öğrencilerimizden aldığımız bilgiye göre, yorum ve sorgulama gerektiren sorular kimilerimiz için zaman kaybına sebep olsa da geçen seneye göre daha kolaydı.

      📢 O halde, gelecek yıl da soruları kolayca çözmek için Matematik “LGS Tarzı” Soru Çözümleri ile 2023 LGS hazırlığı başlasın.

 

LGS Fen Soruları Nasıldı? 🧬

💭 Fen sorularının matematik sorularına göre daha zorlayıcı olduğunu tespit ettik. 2022 LGS fen soruları geçtiğimiz yıldan farklı bir dağılıma sahipti. Geçen yıl soru gelmeyen Elektrik Yükleri ve Elektrik Enerjisi ünitesinden bu yıl 2 soru geldi. Görünen o ki bu yıl fen soruları da belirleyici olacak. Görsellerin çok yoğun kullanıldığı sorularda açıklamalar da uzundu. Bu noktada hızlı okuma ve anlama yeteneğine sahip olan öğrencilerimiz avantaj sağlamış olmalı.

      📢 O zaman biz fen çalışmalarının yanında Hızlı Okuma Egzersizlerine ve Görsel Algı Testleri’ne devam edelim. 2023 LGS’de de başarı burada!  

 

 

LGS İnkılap Soruları Nasıldı? 🌍

💭 Sorularda harita veya görsellerin çok fazla kullanılmadığını fark ettik. 2022 LGS inkılap sorularının MEB tarafından yayınlanan örnek sorulara göre daha kısa paragraflardan oluştuğu dikkat çekti. Sınavda kavram bilgisine ve yoruma dayalı sorulara yer verilmişti. Tam da bu yüzden 2023 LGS hazırlığında öğrencilerimize yol gösterici olacak kavramlarla LGS Sözlüğü hazırladık. Haydi, Temel LGS Paketi ile dereceye girmeyi şimdiden garantileyelim. 😉

 

LGS Din Kültürü Soruları Nasıldı? 🌹

💭 Bu yıl LGS’de okuma, anlama ve muhakeme becerilerini ölçen din soruları ile karşılaştık. Görüyoruz ki yorum gerektiren sorular öğrencilerimizin bilgisini ölçmüş.

 

LGS İngilizce Soruları Nasıldı? 📚

💭 Düzenli olarak kelime çalışan kazandı! 😉 Biliyorsun ki Tonguç Plus İngilizce konu anlatımlarında ünite kazanımlarında bulunan kelimelere çokça yer verilir. Bu yüzden Tonguç kankaları ünite kazanımlarında yer alan sözcük bilgisine dayalı metinlerde zorlanmamış. Öyleyse bu yılda birlikte bol bol kelime çalışarak okuma parçası ve diyaloglara ağırlık vereceğiz.

 

      📢 Evet sevgili dostlar, bir LGS’nin daha sonuna geldik. Sırada tercih dönemi var. 2022 LGS sonuçları 30 Haziran’da açıklanacak. Tercih döneminde, liseye giden yolda da yanında olacağız. Peki, lisede neler olacak diyorsan, senin için Lise Rotası’nı belirlemeye başladık. Bize katıl, liseye şimdiden alış. 🚀

      📢 Hey sen, LGS hazırlığın yeni mi başlıyor? Öyleyse 2023 LGS başarı maratonumuza katıl. Temel LGS Paketi ile tüm LGS Tayfa Tonguç Plus’ta! Sen de LGS hazırlığına şimdi başla, hedefine ulaşmayı garantile. 👇