LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Heyecanla beklediğin LGS tercih sonuçları açıklandı. Peki şimdi sırada neler var? Gel, birlikte öğrenelim. 📰👇

8.Sınıf Tonguç kankaları soruyor, “2021 LGS yerleştirme sonucumu nereden öğrenebilirim?”

 

📢 Hemen söyleyelim; LGS yerleştirme sonucuna, T.C. kimlik numaran ve doğum tarihin ile “sonuc.meb.gov.tr” internet adresinden ulaşabilirsin. LGS tercih sonuçları ile birlikte boş kontenjanlar da belli oldu. Sonuçlara göre; birinci yerleştirme sonunda, tercih yapan öğrencilerin %93’ü tercih ettiği okullardan birine yerleşti. 🎯

📍 2021 yılı merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okulların %95’i doldu. Yerel yerleştirme ile tercih yapılan öğrencilerin ise, %92’si ilk üç tercihinden birine yerleşti.

 

 

İşte, tercih sonuçlarının açıklanması ile seni bekleyen süreç;

 

📍 26 ila 30 Temmuz tarihlerinde yerleştirmeye esas 1. nakil tercih dönemi olacak. Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları 2 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak.

📍 Elbette 2. nakil tercih şansın da var. 2 ila 6 Ağustos tarihlerinde 2. nakil tercih başvuruları yapılacak. Sonuçlar 9 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak ve böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanmış olacak. 

 

Süreç sonunda tüm öğrencilerimiz liseye yerleşmiş olacak! 💪

 

🚀 Merkezi ve yerel yerleştirme sonucunda hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il / ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak. Bu sayede 20 Ağustos 2021 tarihinde tüm öğrencilerimiz için süreç tamamlanacak!

 

🎈 Tonguç Kankaları için Milli Eğitim Bakanlığınca yayımlanan LGS kılavuzlarından bazı hatırlatmalar da yapalım: LGS Kapsamındaki merkezi sınav kılavuzuna göre Türkiye genelinde 2060 liseye “Merkezi Sınav Puanı” ile öğrenci yerleştirilecek. LGS puanı ile öğrenci alan okullara toplam 174.160 öğrenci alınacak. 

 

📍 LGS yerleştirme sonuçlarını öğrenen Tonguç Plus’lu, şimdi ankete katıl! Tonguç Akademi ailesi olarak başarılarını merak ediyor, kazandığın liseyi öğrenmek için heyecanla anket sonuçlarını bekliyoruz. Ankete katılmak için buraya tıkla! 👈😎

 

Sen de ailemizin bir parçası olmak ister misin? 😊 Tonguç Plus'lu olmak için buraya tıkla. 👈