2021 LGS DİN KÜLTÜRÜ SORULARI NASIL OLACAK?

LGS hazırlıklarını en iyi şekilde tamamlamanı sağlayacak başarı taktikleriyle 2021 din kültürü soru dağılımını inceliyoruz. 🎯

Hedeflediğin liseyi kazanmanı sağlayacak 2021 LGS soru dağılımı incelemelerine hız kesmeden devam ediyoruz. Sınava 2 aydan az zaman kala sana başarının bir sırrını daha açıklıyoruz. Bizden söylemesi, LGS’de başarının en büyük sırrı her derse yeterince vakit ayırmak. Tam da bu yüzden “2021 LGS Din Kültürü Soruları Nasıl Olacak?” haberini dikkatle okumalısın. 👇

 

İşte LGS puanını kolayca artırmanı sağlayacak 2021 LGS din kültürü soru – konu dağılımı tüyoları:

 

📌 Din kültürü konu – soru dağılımını incelerken dikkat etmen gereken en önemli nokta: Bu yıl da 2019 yılında olduğu gibi müfredatta yer alan tüm konulardan sorumlusun. 🕵️‍♀️

 

 

📌 2019 yılına ait LGS din konu soru dağılımını dikkatle incelediğimizde görüyoruz ki sınavda karşına her konudan soru gelebilir.

📌 Tabloya göre LGS’de en çok soru çıkan üniteler; “Zekat ve Sadaka” ile “Hz.Muhammed’in Örnekliği”. Ayrıca “Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri” ünitesinden de 2019 LGS’de iki soru geldiği gözümüzden kaçmadı.

📌 Sınava az zaman kaldı ama sen sakın telaşa kapılma. Çünkü senin için hazırladığımız taktiklerle kısa konu tekrarları yaparak din sorularının tamamını kolayca çözebilirsin.

📌 Çalışman gereken az ünite olması senin için büyük bir avantaj. Sen de bu avantajı kullanarak çalışmalarını birkaç adımda tamamlayabilirsin.

İşte, o adımlar ve çalışma taktikleri: 

 

📍 Birinci adım; konu içeriklerini bilerek çalışmaya başlamak. Mesela, ilk ünite kader inancı ile başlıyor, 5 ünitede toplamda öğrenmen gereken 3 sure bir de Ayet-el Kürsi var. Ayrıca her ünitede bir peygamber hakkında bilgiler yer alıyor.  

📍 İkinci adım; üniteleri sırayla tekrar etmek. Bu sayede eksiklerini tespit edebilir ve ara sıra okuyabileceğin kısa notlar çıkarabilirsin. Çıkardığın notlar sayesinde; ibadetler, İslam dininin temel kaynakları, Kur’an-ı Kerim’in ana konuları ve özellikleri gibi başlıkları belirleyerek istediğin zaman tekrar yapabilirsin. Uyumadan önce ders notlarını okumak bilgilerin aklında kalması için harika bir yol. 😉

📍 Üçüncü adım; hangi konuyu nasıl öğrenebileceğini keşfet ve çalışmalarını bu şekilde tamamla. Örneğin; peygamberleri hayatları boyunca katıldıkları savaşları, çocuklarını, mucizelerini, kişisel özelliklerini maddeler halinde not alarak kolayca tanıyabilirsin. Bu arada surelerin anlamları ve yorumlarını inceleyerek verilen mesajı keşfetmelisin.

📍 Dördüncü adım; din ile ilgili öğrendiğin tüm bu bilgileri doğru yorumlayabilmek için soru çözmelisin. Yorum soruları ile yeni nesil soru tarzına alıştığında, bilgiyi işleme yöntemlerini keşfederek her zaman doğru seçeneğe ulaşmaya başlayacaksın.

 

📌 LGS’de 10 tane din sorusu olacak ve çalışman gereken 5 ünite var. Eksiklerini tamamlamak ve sınavda tüm soruları doğru çözmek için de hâlâ vaktin var. Haydi sen de din kültürü konu anlatımı eğitimlerine Tonguçla!

 

Sıra geldi, en çok sorulan “LGS’ye Nasıl Çalışmalıyım?” yanıtlarına! 

 

2021 LGS soruları nasıl olacak serimizin sonuna gelmek üzereyiz. Seriyi yabancı dil konu – soru dağılımı ve taktikleri ile tamamlayacağız! Yine de sınava kadar “LGS Çalışma Taktikleri” serisi ile yanında olacağız. Şimdi birlikte öğretmenlerinin senin için hazırladığı cevapları inceleyelim;

 

LGS konularını tamamladım. Şimdi LGS için ne yapmalıyım?

💭 Öncelikle bilemelisin ki bu harika bir haber. Konuları tamamlamak üzereysen bu sözlerimizi sen de dikkate almalısın. Konu çalışmaların bittiğinde eksiklerini tespit etmek için soru ve deneme çözmeye odaklanmalısın. Çünkü bu sayede yanlış yaptığın soruların doğrusunu öğrenerek bilgine bilgi katabilirsin. Sınava kadar yaptığın her yanlış sana LGS’de bir doğru olarak dönecek. Doğrularının günden güne artması ise yıl boyunca çalışmalarının karşılığını aldığını hissetmeni sağlayacak ve motivasyonunu artıracak. 📚

 

Hey, Tonguç Plus’lu bu soruları çözmeyi unutma! İşte, senin için hazırladığımız sorular;

 

📍 Aylık deneme sınavları arasında yerini alan “LGS Provası”. 

📍 tonbook Ders Dergilerinde karekodlarını bulabileceğin “Beceri Temelli Sorular”. Sahi, eksiklerini kapatmak için tekrar yaparken de konu anlatımı eğitimleri arasında Beceri Temelli Sorularla karşılaşabilirsin.

📍 Yeni nesil soruların nasıl çözüldüğünü anlamanı sağlayacak “LGS Tarzı” Soru Çözümleri.

📍 9 adet tonbook Ders Dergisi ve Tonguç Akademi web sitesi her an sınav hazırlığı için yanında. Şimdi izlemediğin “Tonbook Çözümleri” ile başarını katla. 

📍 Nisan Denemeleri’nin geldiğini de görmüş olmalısın. Haydi, sorulara tonguçla! 🚀

 

LGS’de katsayısı az olan derslere mi çalışmalıyım; yoksa Türkçe, matematik ve fen bilimleri mi çalışmalıyım?

💭 Her zaman söylediğimiz gibi, başarı; bol tekrar, düzenli ve sistemli çalışma gerektirir. Bu yüzden hangi dersi elemeliyim, nasıl daha az çalışırım gibi şeyler düşünerek zamanını harcama. LGS’de karşına çıkacak her soru değerli. Sen de sadece buna odaklan ve başarını garantilemek için motivasyonunu kaybetmeden çalışmaya devam et. Unutma ki öğrendiğin her bilgi bir gün karşına çıkacak ve sana “İşte bu!” dedirtecek. Sonra pişman olmamak için LGS’ye kalan zamanını verimli geçir. Biz başarını artıracak eğitimlerle her zaman yanındayız! 

 

Sen de bir Tonguç Plus’lu olarak 8.Sınıf LGS Aboneliği ve yeni nesil eğitim platformu Tonguç Akademi ayrıcalıklarıyla LGS’ye hazırlanmaya ne dersin? Detaylı bilgi almak ve ailemize katılmak için hemen tıkla! 👈