2021 LGS İNKILAP TARİHİ SORULARI NASIL OLACAK?

LGS başarına başarı katmaya hazırsan, 2021 LGS inkılap tarihi soru dağılımını inceliyoruz! 😎

Hey, LGS Tayfa! Sana şahane bir haberimiz var. Artık LGS soruları nasıl olacak, sınavda hangi konulardan sorumluyum diye düşünmene gerek kalmadı! Milli Eğitim Bakanlığı 2021 LGS konu, kazanım ve açıklamalarının yer aldığı bir kılavuz yayımladı. Biz de senin için yayımlanan kılavuzu en ince ayrıntısına kadar inceledik. Bu sayede 2021 LGS soruları nasıl olacak haber serimize “2021 LGS inkılap tarihi Soruları Nasıl Olacak” haberi ile devam ediyoruz. 📰

 

İşte senin için hazırladığımız 2021 LGS inkılap tarihi soru – konu dağılımı tüyoları:

 

📌 İnkılap konu – soru dağılımı görselini incelemeye başlamadan önce, bilmelisin ki bu yıl 2018 ve 2019 yılında olduğu gibi müfredatta yer alan tüm konulardan sorumlusun.

 

 

📌 Görseli dikkatle incelediğinde fark edeceksin ki geçtiğimiz yıllarda en çok soru gelen konu ‘Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye’.

📌 LGS hazırlıklarında kolaya kaçıp konu elemeyi planlıyorsan, sana; bunun hiç iyi bir fikir olmadığını söylemeliyiz. Çünkü 2018 ve 2019 yılında hemen her konudan soru çıkmış.

📌 Sana işini kolaylaştıracak bir çalışma taktiği verelim. Tonguç Plus’ta senin için hazırladığımız konu anlatımı eğitimlerini izleyerek konu çalışmalarını tamamladıktan sonra, tekrar çalışmalarında; geçtiğimiz yıllarda en çok soru çıkan konulara öncelik verebilirsin. 

📌 Yani ‘Milli Uyanış: Bağımsızlık Yolunda Atılan Adımlar’, ‘Milli Bir Destan: Ya İstiklal Ya Ölüm’, ‘Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye’ konularına öncelik vererek LGS inkılap tarihi konu tekrarlarını tamamlayabilirsin.

📌 Aklının bir köşesinde tutmanı istediğimiz bir bilgi daha var. Tüm konuları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak sınavda rakiplerinden fazla çözdüğün bir soru ile hedeflediğin liseye girebilirsin.

📌 Şimdi, netlerini ve başarını artıracak inkılap tarihi konu anlatımıeğitimlerini Tonguçla!

 

İşte karşında 8.Sınıf öğrencilerimizden gelen “LGS’ye Nasıl Çalışmalıyım?” soruları! 👇

 

6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleşecek LGS’ye kadar Tonguç Plus’luların her sorunu cevaplamış olmayı hedefliyoruz. Bu yüzden hiç zaman kaybetmeden öğretmenlerinin senin için hazırladığı cevaplara geçiyoruz;  

 

LGS’de önce hangi dersin sorularını çözmeliyim?

💭 İlk olarak bilmelisin ki sınavlarda önce hangi dersten, konudan veya sorudan başlaman gerektiği ile ilgili kesin bir bilgi yok. Buna senin karar vermen gerekiyor. Şimdi sana karar verirken dikkat etmen gerekenleri üç adımda örneklerle açıklıyoruz;

📌 Sınavda ilk olarak katsayısı fazla olan testleri çözmeyi tercih edebilirsin. Mesela, LGS sözel alan oturumunda Türkçe sorularının katsayıları 4; inkılap tarihi, din kültürü ve yabancı dil sorularının katsayıları 1’dir. Bu yüzden, sınava Türkçe dersinin sorularını çözerek başlarsan zaman yönetimini doğru yaparak stresten uzaklaşır ve kolayca diğer testleri de tamamlayabilirsin.

📌 Motivasyonunun yüksek olması sınav başarın için çok önemli. Başarının yüksek olduğu, sevdiğin veya kolay bulduğun dersin sorularından başlamak da harika bir fikir olabilir. Katsayıları eşit olan derslerin sorularını çözerken zorlanmayacağın dersten başlamak işini kolaylaştıracaktır. Örneğin, LGS sayısal alan oturumunda matematik ve fen bilimleri sorularının katsayıları aynı. Bu noktada yapman gereken hangi dersi daha kolay ve kısa sürede tamamlayacağını belirleyerek planını yapmak.

📌 Son olarak hangi ders ile sınava başlayacağına erkenden karar ver. LGS günü gelip çattığında bu kararı vermeye çalışmak senin için çok zor ve kafa karıştırıcı olacaktır. Çözdüğün deneme sınavlarında zaman tut. Denemeye farklı derslerin testleri ile başla ve hangi dersle başladığında daha fazla verim sağladığını keşfet.

 

İşte bu kadar! Birlikte, üç adımda “LGS’de hangi dersle başlamalıyım?” soruna yanıt bulduk. Başarı seninle olsun. 🎯

 

Uyku düzeni gerçekten sınav başarımı etkiler mi?

💭 Elbette uyku düzenin başarını etkiler. Nedeni; uykunu alarak uyandığın günlerde daha dinç, dinamik ve canlı olman. Uykunu almadan güne başladığında ise; derslerine yeterince odaklanamazsın. Bu da LGS hazırlık sürecinde başarını olumsuz etkiler. Üstelik yalnızca ders çalışırken veya konu anlatımı dinlerken değil, soru çözerken de verimliliğin azalır. Kafanı toplayamaz, bildiklerini hatırlayamaz, doğru yapabileceğin soruları yanlış yapar ve bu yüzden motivasyonunu kaybedersin.

🚀 Başarılı olmak planlı ve tekrarlı çalışmadan geçer. Artık sen de uyku düzenini bozmayacak bir çalışma planı ile hayatını düzenlemelisin. 

 

Hey, Tonguç Plus’lu! Sağlıklı, mutlu ve başarılı olmak için günlük 7 saat uyku ile her güne dinç uyan! LGS haberlerini ve LGS başarı sırlarını ilk okuyan olmak için bildirimleri takip et. 😉

 

Yeni nesil eğitim platformu Tonguç Akademi’de LGS’de başarılı olmanı sağlayacak yüzlerce soru, deneme ve konu anlatımı var. Sen de Tonguç Plus’lu olmak ve eğitim hayatını başarılarla doldurmak için ailemize katıl. Detaylı bilgi için hemen tıkla! 👈