LİSELİLER, OKULLAR AÇILIYOR!

Lise öğrencileri için okul zili çalıyor! Bakalım, 1 Mart’tan itibaren kimler yüz yüze eğitime başlıyor? 📰

Yüz yüze eğitim açıklaması MEB’den geldi. MEB açıklamasına göre, 1 Mart’tan itibaren liselerde yüz yüze eğitim tüm sınıf seviyelerinde başlıyor.

 

 

İşte yüz yüze eğitimin başlayacağı liseler;

 

📌 Mesleki ve teknik Anadolu liseleri,

📌 Çok programlı Anadolu liseleri,

📌 Spor liseleri,

📌 Güzel sanatlar liselerine ait uygulama kazanımları 1 Mart’tan itibaren yüz yüze olacak. Mesleki Eğitim Merkezleri’nde uygulamalı dersler dışında kalan dersler için ise, uzaktan eğitim devam edecek.

📢 Yüz yüze ve uzaktan eğitim yoluyla verilecek dersler ile saatleri hakkında detaylı bilgiyi “meslek.eba.gov.tr” adresinde bulabilirsin.

 

Açıklamada belirtilen liselerde okuyan öğrencilerimizin devam zorunluluğu olmayacak. Ayrıca, Covid -19 salgını kapsamında öğrencisini yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemeyen velilere de bir alternatif sunuluyor! Velilerin, bu konu ile ilgili taleplerini bir dilekçe ile okul yönetimine iletmeleri gerekiyor. 📝

 

Eğitimin yeni nesil hali Tonguç Akademi’de yepyeni eğitim içerikleri ile başarına başarı katmaya devam etmek için sen de Sınıf Anahtarı Sistemi’ne üye ol! Tonguç Plus’lu olan başarılı öğrencilerin arasına katıl! 💪 9, 10 ve 11.Sınıf başarını artırmanın yolu için hemen tıkla! 👈