BURSLULUK SINAVINA NASIL HAZIRLANMALIYIM?

İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavları başvuruları başladı! Peki, sen sınava nasıl hazırlanıyorsun? 🧐

Bursluluk sınavına nasıl çalışacağını bilmiyor musun? Endişelenme! Sınav hazırlıklarında yanında yine Tonguç Akademi var! Ayrıcalıklı eğitimin ve yüksek sınav başarısının adresi Tonguç Akademi’de yeni nesil eğitim hız kesmeden devam ediyor. Öğrencilerimize başarı merdivenlerini tırmanırken yardım etmeyi planlayarak çıktığımız bu yolda sizi sizden çok düşünerek çalışıyoruz. İşte tam da bu yüzden “Bursluluk Sınavı Denemeleri” Tonguç Plus’ta seni bekliyor.

 

 

İşte, Bursluluk Sınavı Çalışma Planın:

 

Bursluluk sınavı hazırlıklarında kendini denemen çok önemli. Deneme çözerek konu eksiklerini belirlersen çalışmalarına ve ders programına daha doğru yön verebilirsin. Bu yüzden denemeye başladığında zaman tut. Tek rakibinin kendin olduğunu ve başarmak için çok çalıştığını unutma. Sen sadece sorulara odaklan, bunu birlikte başaracağız! Çok yakında her sınıfa özel “Bursluluk Sınavı Denemeleri” Tonguç Plus’da aktif olacak. Bildirimlerini takip et. 📢 

 

Denemeyi Tamamladın mı?

 

📌 Hemen kontrollerini yap. Eksik konularını tamamlamak için Sınıf Anahtarı Sistemi ayrıcalıklarından yararlan. Eğitimleri dikkatle dinle. Öğrendiklerini pekiştirmek için senin için hazırladığımız konu testlerini çözmeyi de unutma. En küçük bir konu eksiğin kalmaması için 7/24 kesintisiz eğitim 365 gün boyunca ulaşabileceğin eğitim içerikleri, motivasyon, rehberlik eğitimleri ve çok daha fazlası da seni bekliyor.

📌 Bursluluk sınavına özel olarak hazırladığımız çalışma programı ve eğitim tekrarları da yakında Tonguç Plus eğitimleri arasında yerini alacak. Eğitimler aktif olduğunda; ders programını günü güne takip eden Tonguç, deneme sınavlarını çözdükten sonra konu eksiklerini tamamlamak için tekrar eğitimlerinde de seni bekliyor olacak. Bu yolculukta da Tonguç sana eşlik etmeye hazır! Sen de bildirimlerini takip etmeyi unutma.

 

Bursluluk Sınavı ile İlgili Unutmaman Gerekenler:

 

📌 Başvuru zamanını sakın kaçırma! Bursluluk Sınavı Başvuruları 8 – 26 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacak.

📌 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. Sınıflar için düzenlenen bursluluk sınavı; 25 Nisan 2021’de saat 10.00’da yapılacak.

📌 Başvuru şartlarını taşıyan öğrencilerin başvuruları, okul müdürlüğünce sistem üzerinden onaylanacak.

📌 Açıklamaya göre; sınav giriş yeri ilanı, sınavdan en az 7 gün önce açıklanacak. Sınav sonuçları ise 18 Haziran’da MEB internet sitesinde ilan edilecek.

 

Sen hâlâ Sınıf Anahtarı Sistemi’ne katılmadın mı? Tonguç Plus’lu olmak için daha ne bekliyorsun? Detaylı bilgi almak ve üye olmak için hemen tıkla! 👈