OKULLAR AÇILIYOR MU?

“Okullar Açılıyor!” açıklaması Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi! 🔔

Sömestir tatilinde hepimizin aklında bu soru vardı: Okullar ne zaman açılıyor? 3 haftalık yarıyıl tatilinin ikinci haftasında, 2 Şubat 2021 günü beklediğimiz son dakika açıklaması geldi! Açıklamaya göre tatil sonrası kademeli olarak okula dönüyoruz!  🏫 Yüz yüze eğitime geçiş aşamaları ise, şöyle:

 

 

1.Aşama 15 Şubat 2021

👉 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyılı başlıyor.

👉 Köy okulları tam zamanlı olmak üzere tüm kademelerde yüz yüze eğitime geçiyor.

👉 Anaokulları tam gün eğitime başlıyor.

👉 Köy okulları ve anaokulu dışında kalan tüm okullar ve sınıflar uzaktan eğitime devam ediyor.

 

2.Aşama 1 Mart 2021

👉 İlkokullarda, tüm kademelerde haftada iki gün yüz yüze eğitim başlıyor. Pandemi kapsamında önlemler devam ettiği için seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze eğitim yapılması planlanıyor.

👉 8. ve 12.Sınıflar tam zamanlı yüz yüze eğitime geçiyor. Yine pandemi önlemleri kapsamında, yüz yüze eğitim seyreltilmiş sınıflarda gerçekleşecek.

👉 Özel gereksinimli çocuklar için eğitim veren özel eğitim okulları ve sınıflar da bu tarihte açılıyor.

 

Tüm bu süreçte, velilerin aklında “Yüz yüze eğitim zorunlu mu olacak?” sorusu dolaşıyor!

👉 Veliler okul yönetimine istek beyan ettikleri takdirde, öğrencinin yüz yüze eğitime katılmama hakkı var. Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler devamsız sayılmayacak. Ancak müfredattan sorumlu olacaktır!

 

Uzaktan eğitim sürecinde olduğu gibi yüz yüze eğitim başladığında da Tonguç Akademi yanında! 7/24 kesintisiz eğitim için tercihiniz Sınıf Anahtarı Sistemi ile 365 gün boyunca eğlenerek öğrenebileceksiniz. Daha iyi bir gelecek ve yüksek başarı için sen de hemen Tonguç Plus öğrencisi ol! Detaylı bilgi için hemen tıkla!