KARNELER NASIL VERİLECEK? 📢

Hepimizin heyecanla beklediği MEB karne açıklaması geldi! Açıklamada 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı birinci dönem karneler nasıl ve neye göre verilecek bilgilerine yer verildi. İşte detaylar! 📜

Karne heyecanı yaşarken aldığımız bilgiye göre birinci dönem karneleri dijital olarak verilecek. Covid – 19 salgını önlemleri kapsamında alınan bu kararla e – Karne öğrencilere dijital olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın e – Okul sistemi üzerinden paylaşılacak.

 


 

Peki, Karne Notları Nasıl Verilecek:

 

📌1. 2. ve 3. sınıflarda karne notları, ilgili yönetmelikte belirtildiği şekilde uygulanmaya devam edecek.

📌4. 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda karne notları, ders etkinliklerine katılım puanları üzerinden hesaplanacak. Bu durumda birinci dönem sınavları geçerli olmayacak. Ayrıca varsa öğrencilerin proje puanları da hesaplamaya dahil edilecek.

📌Birinci dönem sınavlarının geçerli olmasını isteyen 4. 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerimizin velileri 21 Ocak 2021 tarihine kadar okul yönetimlerine başvuru yapabilirler. 

 

E – karne notun ne olursa olsun daha iyisini yapmanı sağlayacak eğitimlerle Sınıf Anahtarı Sistemi yanında. MEB müfredatı ile %100 uyumlu ve 7/24 kesintisiz eğitim için hemen tıkla!