SINAVLAR İPTAL OLDU! 📢

İlkokul ve ortaokul öğrencilerini şaşırtan son dakika haberi. Sınavlar iptal edildi. Lise öğrencileri de sınav takvimlerini merakla bekliyorlar. Gelin haberde detayları inceleyelim. 📜

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, Covid – 19 önlemleri kapsamında alınan önlemlerin hızla değiştiğinden söz etti. Bu yüzden sınavlar ile ilgili şu düzenlemelerin yapıldığını da açıklamasına ekledi:

 

        📌İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin 1.dönem sınavları iptal edildi. Öğrenciler, karne notlarını 1.dönem ders etkinliklerine katılım puanları                 üzerinden alacaklar.

        📌Lise öğrencilerinin sınavları ise, ertelendi. Öğrencilerin 1.dönem karne notlarını 2.dönem yapılacak yüz yüze sınavlar belirleyecek.

 

Sağlıklı ve başarılı bir hayat için sizin yapmanız gereken ise; önlemlere uymak ve Tonguç Akademi ile çalışmalara devam etmek. Unutmayın, eksik bilgi sınav başarınızda negatif etki yaratır. Sınavlar şimdilik iptal olsa da SAS avantajları ve motivasyon videoları ile kesintisiz eğitim seni bekliyor. EBA ve Milli Eğitim müfredatına %100 uyumlu eğitimlerle geleceğine yön vermek için Sınıf Anahtarı Sistemi yanında! 👈