ARA TATİL UZATILDI!

Uzaktan eğitim ne kadar devam edecek? Ara tatil kaç hafta oldu? Aklındaki tüm soruların cevapları haberimizde seni bekliyor! 📢

İlkokul, ortaokul ve liselerde 25 Ocak 2021 tarihinde başlayacak yarıyıl tatili 3 hafta sürecek! Bu durumda, 2.Dönem 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak!

 

Uzaktan eğitim de uzatıldı!

 

📌Uzaktan eğitim, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının 1.Döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek.

 

 

Peki, şimdi sınavlar ne olacak?

 

📌İlkokullarda sınav yapılmayacak! Karne notları ise, öğrencilerin ders etkinliklerine katılım puanına göre belirlenecek.

📌Ortaokul ve liselerde ise durum biraz daha farklı. 1.Döneme ait bir yazılı, performans notları ve uygulama puanları üzerinden değerlendirilecek.

📌Sınav notu olmayanlar mı? Onlar için de okul ortamında sınavlar gerçekleştirilecek. Sınavlar için sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerine uygun bir ortam sağlanacak.

 

İl dışında olanlar sınava nasıl girecek?

 

📌Ortaokul öğrencileri için bu konuda da bir düzenleme yapıldı. Öğrenciler, öğrenim gördükleri okul ile aynı türünde olan okullarda sınava katılabilecekler. Bunun için velilerin, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar okul yönetimine başvuru yapması gerekiyor. 

 

📜Son olarak, 22 Ocak Cuma gününden itibaren karne dağıtımı da yapılacak. Okullar pandemi şartlarını göz önünde bulundurarak farklı zaman dilimleri ve günlerde karne dağıtımı gerçekleştirebilecekler.

 

Zamanını en iyi şekilde değerlendirmek ve uzaktan eğitimin kesintisiz hali Sınıf Anahtarı Sistemi ile sınavlara çalışmak için hemen tıkla! Fark yaratan motivasyon ve rehberlik eğitimleriyle 3 haftalık ara tatilde eğlenerek öğrenmeye devam et!