ÇALIŞMAYA NASIL BAŞLARIM? ✍

Verimli bir ders çalışma için öncesinde dikkat etmen gereken bazı noktalar var. Hadi bunlara bir göz atalım 👀

Merhaba sevgili dostum, verimli ders çalışmak, ders çalışmaya ayrılan süreyi dolu dolu geçirmek her öğrencinin hayalidir. Kendini en iyi sen tanırsın. İdeal çalışma ortamını kendin oluşturursan daha fazla verim alırsın. 


- Masanı Temizle: Çalışmaya başlamadan önce çalışacağın masa üzerindeki gereksiz eşyaları ortadan kaldırman ferah bir ortamda çalışman ve dikkatini toplaman açısından iyi olacaktır.

- Kitabını Defterini Al: Ders çalışmaya başlamadan önce çalışacağın kitapları ve araç gereçleri hazırlarsan çalışmak için ayırdığın süreden harcamamış olursun. Ön hazırlık her zaman iyidir.

- Telefonunu Uçak Moduna Al: Çalışma esnasında gelen bir bildirim tüm konsantrasyonunun dağılmasına neden olabilir. Telefonunu uçak moduna alırsan dikkatini dağıtabilecek ihtimallerden birini ortadan kaldırmış olursun.

- Masaya Bir Bardak Su Koy: Her 45 dakikada bir, biraz su içmen oldukça önemli. Bu, dikkat dağınıklığının başladığı süredir. En güzel çözüm ise masanda bir bardak su bulundurmak olacaktır.

- Geçmiş Konulara Göz At: Dönem içerisinde gördüğün konuları sağlam bir duvara benzetebilirsin. Duvarın temeli ne kadar sağlam olursa duvar da aynı oranda sağlam ve güçlü olacaktır. Bu nedenle geçmiş konulara göz atman yeni konuları öğrenmendeki başarını olumlu etkiyecektir.

5 adımda mükemmel bir ders çalışma deneyimi için uygun ortamı oluşturdun. Aslında tek tek baktığında önemsiz gibi görünen küçük detaylar bütüne baktığında oldukça önemlidir. Artık hazırsın! Adımları tek tek uygula ve verimli bir şekilde çalışmaya başla!


✔ Aramıza katılmak ve Tonguçlamak için tıkla