#EVDEKAL VE BUNLARA DİKKAT ET!

Evde Kaldığımız Günlerde Dikkat Etmemiz Gerekenleri Senin İçin Listeledik ✨

- Evde daha çok vakit geçirmemizle birlikte elektrik tüketimimiz artmış oldu. Barajların doluluk oranının düşük olması ve elektrik ihtiyacımızın büyük bir çoğunluğunu barajlardan karşılıyor olmamız nedeniyle kullanmadığımız ışıkları kapatmak çok daha önemli hale geliyor. Boşa yanan ışıkları ve gereksiz kabloları prizden çıkarmakla işe başla!

 

- Ellerimizi bol bol yıkamamız gereken bugünlerde suyu kullanmadığımız anlarda musluğu kapatarak önemli bir kaybın önüne geçmiş olacağız. 20 saniye kuralını uygula ve uygularken boşa su akıtma!

 

- Ailemizin büyük bir çoğunluğu hiç olmadığı kadar birlikte vakit geçiriyor son günlerde. Mikropların belli bir süre havada asılı kalıyor olmasını da hesaba katarsak bulunduğumuz ortamları havalandırmak hayati önem taşıyor. Belli aralıklarla odamızı havalandırarak mikroplara geçit vermeyelim!

 

- Biliyorsun ki gerekmedikçe evden dışarı çıkmaman gerekiyor ve bu kurala uyduğunu biliyoruz. Evde vakit geçirmenin eğlenceli yanları olduğu kadar bazı dezavantajları da mevcut. Hareket alanının kısıtlı olduğunu ve fazla hareket edemediğini biliyoruz fakat basit açma-germe hareketleriyle egzersizler yapabilirsin. Güçlü bir bağışıklık sistemi için hareket şart!

 

- Artık okulda aldığımız eğitimler yerini online eğitime bıraktı. Tonguç Akademi öğrencisi olarak sen bu konuda zaten tecrübeliydin bu yüzden senden tek ricamız ders çalışırken ki oturma pozisyonların. Dik şekilde ders çalışmak hem bel hem de omurilik sağlığın için oldukça önemli. Aklına geldikçe oturma şeklini düzeltmeyi ihmal etme!

 

-  Salgının bize kazandırdığı tek olumlu şey artık kendimize daha çok vakit ayırıyor oluşumuzdur. Bu durumu bir fırsata çevirelim ve uzun süredir ertelediğimiz planlarımızı bir bir uygulamaya koyalım. Uzun süredir başlamaya üşendiğin bir kitap mı var? Hemen okumaya başla. Belki yeni bir enstrüman öğrenmeye başlarsın. Yabancı dil konusunda kendini geliştirmek iyi bir seçenek olabilir. Dilediğin seçenekten başla ve kendini geliştir!