7.SINIF DİL BİLGİSİ

Sana zarf attım, sen sadece sıfatlara baktın!

FİİLLER ( 4 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 01:04:23 )

İş, oluş ve anlam bildiren sözcüklere fiil denir! Peki, bu tam olarak ne demektir? Çekimli fiil, kılış fiili, durum fiili ve oluş fiili gibi kavramları öğrenmeye hazırsan tıkla. “Fiiller” konusunda kritik bilgilerin yer aldığı “Fiil Yapısı” eğitimini izlemeyi de unutma. Bak bu kısmı çok seveceksin! “Fiil Kiplerinde Anlam Kayması” konusunda haber ve dilek kiplerini öğreneceksin. Artık fiillere eklenen ekleri ayırt etmek için hazırsın. Detaylı bilgi için hemen “Fiillerde Şahıs – Soru – Olumsuzluk” hakkında hazırladığımız eğitimi izle.

ZARFLAR ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 08:25 )

Doğru soruyu sormazsan doğru cevaba ulaşamazsın, değil mi? Nasıl sorular sorman gerektiğini bilirsen, “Zarflar” konusunda da uzman olabilirsin. Gel, Tonguç ile birlikte zarf türlerini tanımak için sorman gereken soruları öğrenelim!

EK FİİL (EK EYLEM) ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 10:26 )

Ek Fiil” nedir? Kısaca çekim eki olduklarını söylersek, ne dersin? Gel, eğitimde ek fiilleri ve görevlerini birlikte keşfedelim!

ANLATIM BOZUKLUKLARI ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 12:01 )

Kendini ifade etmek çok önemli! Fakat daha da önemlisi, kendini doğru ifade etmek. Bunun için fark etmeden yaptığımız “Anlama Dayalı Anlatım Bozuklukları”ndan kurtulmanın tam zamanı. Hiçbir detayı kaçırmamak için dil bilgisine dayalı anlatım bozukluklarını da incelediğimiz eğitimi dikkatle izle.

Çalışma Kağıdı
;