7.SINIF ANLAM BİLGİSİ

Toplanın! Tonguç, paragraf sorularında başarının sırrını veriyor!

SÖZCÜKTE ANLAM ( 2 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 33:43 )

Dilimizi keşfettikçe sözcükler daha derin anlamlar kazanıyor. Dersleri yakından takip ederek bilgisine bilgi katan Tonguç ve kankaları artık mecaz anlam ile gerçek anlamı kolayca ayırt edebiliyor! Sen de 7.Sınıfın ilk Türkçe dersinde yeni bilgiler öğrenmeye ve eski bilgileri tekrar etmeye hazırsan, “Sözcükte Anlam” eğitimini izle. Peki, kaç tane atasözü biliyorsun? Günlük konuşmanda sıkça kullandığın atasözü veya deyim hangisi? Yepyeni sözler “Deyim, Atasözleri ve Özdeyişler” dersinde seni bekliyor.

CÜMLEDE ANLAM ( 3 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 25:17 )

7.Sınıf dersleri hız kesmeden devam ediyor. Tonguç ile birlikte kesintisiz eğitim ve eğlenerek öğrenme sürecinde sıra, “Cümlede Anlam” derslerinde. Cümlede; neden – sonuç, koşul – sonuç ve amaç – sonuç ilişkilerini kurmak konusunda uzmanlaşmak için hemen eğitimlere katıl. Eğitimleri izleyerek kendini daha iyi ifade edebilmek ve anlatımının niteliğini artırmak ister misin? Haydi sen de özgün, okunaklı, akıcı yazılar yazabilmek için hemen “Anlatım Nitelikleri” eğitimini izle.

PARAGRAFTA ANLAM ( 5 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 01:13:01 )

Senin için hazırladığımız taktiklerle paragraf bilgisi yani, “Parçada Anlam, Anlatım ve Yapı” dersi sınav başarına doğrudan etki edecek! “Anlatım Biçimleri” hakkında verdiğimiz bilgiler betimleme, öyküleme, açıklama ve tartışma yazılarının arasındaki farkı görmeni sağlayacak. Sana harika bir haberimiz daha var. “Düşünceyi Geliştirme Yolları” eğitimi sayesinde anlatımlarında duygu, düşünce veya bilgiyi okuyucuya nasıl daha iyi ileteceğinin cevabını veriyoruz. Bunun için tüm yolları örneklerle anlattığımız eğitimi izle. Uzun paragrafları okumakta, anlamakta ve yorumlanmakta zorlanmaman için verdiğimiz taktikleri de seveceğine eminiz. Haydi hemen “Sözel Mantık / Tablo ve Grafik Yorumlama” eğitimini izle.