9.SINIF HİKAYE

Okuduğun hikayenin Yıldızı Tonguç! İşte bu zincirleme ad tamlaması…

HİKAYE ( 2 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 47:50 )

Hikaye nedir? Senin en sevdiğin Türk hikayeci kim? Bunca zamandır okuduğun hikayeler arasından bir tanesini seç. Eğitimi izleyerek hikaye unsurları, olay örgüsü, hikayede anlatım biçimleri ve teknikleri öğren. “Hikaye (Öykü)” eğitimini seçtiğin hikayenin unsuları, olay örgüsü ve anlatım biçimlerini belirleyerek tamamla.

NOKTALAMA İŞARETLERİ ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 13:17 )

Duraklama noktalarını belirlemek, okuma ve anlamayı kolaylaştırmak, cümlede vurgu ve tonlamayı düzenlemek, duygu ve düşünceleri daha açık ifade etmek için kullanılan işaretlere noktalama işaretleri denir. 9.sınıfta da karşına çıkan “Noktalama İşaretleri” eğitimindeki yeni bilgileri sakın kaçırma. Noktalı virgül, ünlem, iki nokta, soru işareti, virgül ve nokta hakkında anlatacaklarımızı dikkatle dinle. Artık sen de bu konu da uzmanlaştın, değil mi?

SUNU HAZIRLAMA ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 07:48 )

Hiç sunum hazırladın mı? Ya da bir sunuma katıldın mı? Senin için hazırladığımız “Sunu Hazırlama” dersi sayesinde harika sunumlar hazırlayabileceksin. Eğitimi dikkatle dinlersen, okul hayatından sonra iş hayatında da çok işine yarayacak taktikleri yakalayacaksın! 

DİL BİLGİSİ ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 17:42 )

Dilin biçim, ses ve cümle yapısını inceleyerek kurallar saptayan bilim dalına dil bilgisi denir. Bu yüzden sen de dil bilgisi eğitimine katılarak ikinci üniteyi tamamlamalısın. Üstelik, “İsim Tamlamaları” eğitimini çok seveceğine eminiz. Tamlayan ve tamlanana sorman gereken soruları öğren. Çünkü gerisi çorap söküğü gibi kolayca çözülecek!