10.SINIF ROMAN

Dönem dönem roman yazdım. Biri de Servet-i Fünun dönemine denk geldi.

ROMAN ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 12:43 )

En sevdiğin roman hangisi? Peki, okurken seni başka dünyalara götüren, bakış açını ve kelime dağarcığını geliştiren romanların özelliklerini biliyor musun? “Roman ve Özellikleri” konu anlatımı ile romanlara bakış açın değişecek. Sen de kalemi kuvvetli yazarlarımızdan en çok sevdiğini eseri ile birlikte yorumlara yazmayı unutma.

TÜRK EDEBİYATI'NDA ROMAN ( 3 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 54:01 )

10.Sınıf Türk Edebiyatı dersinde öğrendin ki tarih ve yaşanan olaylar eserlerde değişimlere sebep oluyor. Bu yüzden dönemlere göre yazılan romanları ve özelliklerini de incelemeliyiz. “Tanzimat Dönemi’nde Roman” eğitimi ile incelemelere sen de katıl. “Servet-i Fünun Dönemi’nde Roman” ve “Milli Edebiyat Dönemi’nde Roman” hakkında bilmen gerekenler de konu anlatımlarında. Sen hâlâ neyi bekliyorsun?

DİL BİLGİSİ ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 27:35 )

Bu yıl sırası ile hikaye, şiir, destan, efsane ve roman hakkında birbirinden değerli bilgiler edindin. Artık sen de kalemi kuvvetli bir edebiyatçı olmak ister misin? Bunun için dil bilgisi konusunda da uzmanlaşman gerekir. “Cümle Türleri” eğitimi sana tam da ihtiyacın olan uzmanlığı sunuyor. Eğitimde; yüklemine, öge dizilişine, anlamına ve yapısına göre cümleler hakkında söylediklerimize dikkat et!