8.SINIF KAREKÖKLÜ İFADELER VE VERİ İŞLEME

Kareköklü İfadeler ve Veri İşleme ünitesinden; 2018'de 3, 2019'da 4, 2020'de 6 soru çıktı!

KAREKÖKLÜ İFADELER ( 13 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 03:36:28 )

Sırada LGS sınavında çok sorulan konulardan bir tanesi olan kareköklü ifadeler var! İsminden de anlayabileceğimiz gibi karekök, tam kare bir ifadenin kök içerisine alınması. Yani, bir sayının karesini almanın tam tersi! “Karaköklü İfadeler, Tam Kare Sayıların Karekökü” eğitiminde tüm bunları ve çok daha fazlasını senin için detaylı olarak anlattık! Tabii ki her zaman tam kare ifadelerle işlem yapmıyoruz. “Karekök Bulma” dersinde, tam kare olmayan ifadeleri inceliyoruz. Öğrendiklerin sayesinde şimdi, “a kök b Gösterimi” konusuna geçebilirsin. Dört işleme geçmeden önce karekökleri sıralamayı da öğrenmelisin. Bu yüzden “Kök İçine Alma ve Sıralama” eğitimini izle. Geldik dört işleme! “Kareköklü Sayılarda Çarpma – Bölme İşlemi” dersini dikkatle dinle. Verdiğimiz bilgiler, “Kökten Kurtulma” eğitiminde yaptığımız alıştırmalarda çok işine yarayacak. 8.Sınıfa kadar pek çok sayı kümesini öğrendin. Şimdi onları, “Gerçek Sayılar” kümesinde incelemenin zamanı geldi. “Rasyonel Sayılar ile İrrasyonel Sayılar” hakkında yeterince bilgin var. Artık sen de “Kareköklü Sayılarda Toplama Çıkarma İşlemi” uzmanı olabilir, eğitimde yer alan model soruları çözebilirsin. “Ondalık Kesirlerin Karekökü” eğitimini tamamladığında ünitedeki tüm kazanımları öğrenmiş olacaksın. Bu harika bir haber, artık soru çözümlerine ve sınava hazırsın!

VERİ ANALİZİ ( 4 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 01:25:35 )

Günümüz teknolojisi ve dijital dünyayı bir düşün. Artık her şey veri analizi yapmak üzerine kurulmaya başladı. Biz de yaşadığın şehrin yıllık sıcaklık değişimini anlayabilmen, bir bütünün parçalarını daha rahat incelemen ve farklı verileri karşılaştırman için harika bir eğitim hazırladık. Haydi sen de “Veri Analizi (Çizgi ve Sütun Grafiklerini Yorumlama)” eğitimini izle! Grafikleri birbirine dönüştürmek, yani; elindeki veriyi işlemek için ihtiyacın olan bilgiler “Grafikler Arası Dönüşüm” dersinde seni bekliyor.

KAREKÖKLÜ İFADELER KONU ÖZETİ ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 09:57 )

Ünitenin en yoğun konusu kareköklü ifadelerdi. Bu yüzden bazı bilgiler gözünden kaçmış olabilir. Eksiksiz bilgi ile karekök dehası olmak için “Kareköklü İfadeler Konu Özeti” tam sana göre! Hâlâ ne bekliyorsun, izle ve başarına başarı kat!