5.SINIF VERİ İŞLEME - UZUNLUK VE ZAMAN ÖLÇME

Bugün de zaman su gibi aktı! Toplayamadık verileri!

VERİ İŞLEME ( 3 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 36:16 )

Araştırma yapmaya var mısın? “Araştırma Sorusu ve Veri Toplama” eğitimi sayesinde; sana verilen bir ‘araştırma konusunu’ inceleyip sorunun yanıtı hakkında en doğru verileri toplayabileceksin! Haydi, şimdi veri toplama zamanı! Bulduğun verileri sıklık tablosu, çetele tablosu ve grafiklere dönüştürmek için “Tablo ve Grafikler” içeriği seni bekliyor.

UZUNLUK ÖLÇME ( 5 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 01:09:48 )

Boyunun kaç cm olduğunu biliyor musun? Yoksa metre mi demeliydim? Kafan karıştı mı? Gel, “Uzunluk Ölçme Birimleri – I” ve “Uzunluk Ölçme Birimleri – II” eğitimleriyle uzunluk birimlerini öğrenelim. Bilgilerimizi; birimler arası dönüşüm, kalan uzunluğu hesaplama ve toplam uzunluğu bulma sorularıyla pekiştirmeyi de unutmayalım. Bu arada senin için birbirinden özel sorularla hazırladığımız “Uzunluk Ölçme Problemleri” iki bölümden oluşuyor. Her soruda yeni bir bilgi saklı, sen de hemen eğitimlere tıkla! 👇

ÇEVRE UZUNLUĞU ( 3 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 33:40 )

5.Sınıfın bu ünitesinde ‘geometri’ ve ‘uzunluk ölçme’ konuları bir araya geliyor. Bu durum seni endişelendirmesin. Geometrik şekillerin çevre uzunluklarını bulmak Tonguç’un en çok sevdiği konulardan bir tanesi! Haydi, sen de “Çokgenlerde Çevre Hesaplamaları” eğitimini izle. Her zaman aynı geometrik şekillerle çalışmak yerine “Karışık Şekillerde Çevre Hesabı ve Tahmini” yapabilmen için de harika bir içerik hazırladık. Edindiğin bilgiler seni harika bir bilgelik noktasına getirdi. Şimdi, “Çevresi Bilinen Çokgen Oluşturma” çalışmalarımızı izle. Aklına gelen örnekler olursa yorumlara yazmayı unutma!

ZAMAN ÖLÇME ( 4 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 43:22 )

Zaman verileri ve saat bilgisi günlük hayatta çok işine yarayacak bir konu! Örneğin; dersin bitmesine 300 saniye kaldıysa kaç dakika sonra teneffüse çıkacağını hesaplamayı isteyebilirsin. Tam da bu yüzden sıradaki eğitimimizi çok beğeneceksin. “Zaman Ölçme Birimleri” dersine hemen başla! Hazırsan, “Zaman Ölçüleri” eğitimiyle problemlere geçmek için son hazırlıkları tamamla. Artık farklı birimlerde verilmiş zaman ölçülerini toplayarak ya da çıkartarak “Zaman Ölçme Problemleri – I ve II”yi kolayca çözebilirsin.

Etkinliklerle Çalışma Kağıdı