5.SINIF VERİ İŞLEME - UZUNLUK VE ZAMAN ÖLÇME

Veri İşleme - Uzunluk ve Zaman Ölçme

VERİ İŞLEME ( 3 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 36:16 )

Araştırma yapmaya var mısın? Hadi veri toplama zamanı! Bize verilen bir araştırma sorusunu inceleyip, o soru hakkında veriler toplayıp sıklık tablosu yapmayı öğreneceğiz. Daha sonra da bu verileri ve sıklık tablosunu kullanıp hep beraber sütun grafiği çizmeyi öğreneceğiz.

UZUNLUK ÖLÇME ( 5 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 01:09:49 )

Uzunluk ölçülerini hepimiz biliyoruz aslında! Uzunluk ölçülerini daha ayrıntılı inceleyip öğrenmek istersen, birine birbirine nasıl dönüştürülür, aynı birimlere sahip olduklarında bu uzunluk ölçüleri nasıl toplanır-çıkarılır öğrenmek istersen hadi videomuza başla :)

ÇEVRE UZUNLUĞU ( 3 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 33:41 )

Hadi geometrik şekillerin çevre uzunluklarını bulalım. Bu konumuzda herhangi bir şeklin çevre uzunluğunu bulabileceğimiz gibi, önemli çokgenlerden eşkenar üçgen, kare, dikdörtgen gibi özel geometrik şekillerin de çevre uzunluklarını bulmayı öğreneceğiz. Tabi bunlarla yetinmeyip bazı karışık şekillerin de alanlarını hep beraber bulmaya çalışacağız.

ZAMAN ÖLÇME ( 4 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 43:23 )

Dersin bitmesine 300 saniye var. 300 saniye kaç dakikadır ki? Bu videomuzdan sonra zaman ölçme birimlerini birbirine çevirebileceksin, hiç merak etme. Farklı birimlerde verilmiş zaman ölçme birimlerini toplama-çıkarma işlemlerini ve zaman problemlerini de en kolay yöntemlerle yapacağız.