4.SINIF DOĞAL SAYILAR

Çok doğaldır bu sayılar! Her yerde karşınıza çıkarlar. 1, 2, 34, 567, 2021…

DOĞAL SAYILAR (4, 5 VE 6 BASAMAKLI DOĞAL SAYILAR) ( 4 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 01:33:12 )

Merhaba matematik sever Tonguç kankaları; bu ünitede 'Rakamların, Doğal Sayılara' dönüşmesine hazır mısınız? Üstelik doğal sayıların basamaklarını, ritmik saymayı, örüntüleri ve bu ünitede yer alan yepyeni kavramları öğrenirken Tonguç’ta seninle. Bildiğin ‘Matematik’ artık çok daha eğlenceli olacak. “Doğal Sayıları Okuma Basamak ve Bölük Kavramı”nın tahmin ettiğinden de kolay olduğunu görmek için hemen eğitime başla! Hız kesmeden, “Doğal Sayılarda Basamak ve Sayı Değeri” eğitimi ile çözümlemeyi keşfet. Artık sınavlarda asla soru kaçırmayacağın, “Doğal Sayılarda Yuvarlama, Karşılaştırma ve Sıralama” eğitimi de burada! “Örüntüler”, mi? Belki de en çok bu kısmı seveceksin. Haydi, hâlâ neyi bekliyorsun? Eğlenerek öğrenmek için yalnızca tıkla!

DOĞAL SAYILARDA TOPLAMA İŞLEMİ ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 18:42 )

Öğrendiğin şeylerin bir sonraki adımının olması ne kadar da heyecan verici, değil mi? Doğal sayıları öğrendiysen sıra geldi, senin için hazırladığımız “Doğal Sayılarda Toplama İşlemi” eğitimine. Unutma, toplama her zaman sağdan sola doğru ilerlemeli ve aynı basamaklar alt alta gelmeli. Şimdi daha fazlasını öğrenmek için hazırsın!

DOĞAL SAYILARDA ÇIKARMA İŞLEMİ ( 1 EĞİTİM ) ( TOPLAM SÜRE 18:33 )

Komşudan bir onluk almak gerekebilir bazen… Bunun ne demek olduğunu bilmiyorsan, hemen “Doğal Sayılarda Çıkarma İşlemi” eğitimimizi izle! Ne anlama geldiğini biliyorsan, çok daha fazlasını bu eğitimde bulabileceğini unutma.