Tonguc; Akademi'nin web sitesine abone olmak hem çok kolay hem de tamamen ücretsizdir.


Tonguç Akademi web sitesine girdiğinde üye ol butonuna tıkla. Gelen sayfaya cep telefonu numaranı gir. Telefonuna gelen kodu ilgili alana gir. İstenilen bilgileri doldurarak üyeliğini oluştur.


Hayır tamamen ücretsiz.


Web sitemizde şimdilik 7, 8 ve 9. sınıflarımız açık, 5, 6 ve 10, 11, 12. sınıflarımızı da çok yakında açıyoruz. Tüm derslerin videolarını, okul müfredatına uygun ve düzenli şekilde bulabilirsin.


Yenilenen web sitemizde düzenli şekilde konu anlatım videolarını, konu testlerini, soru çözümü videolarını, ünite özetlerini ve deneme sınavlarını bulabilirsin.


Konu testleri sınıf paketlerini satın alan kullanıcılar içindir. Testleri çözebilmek için ilgili sınıf paketini satın almalısın. Konu testleri şimdilik sadece 8.Sınıf (TEOG) için geçerlidir.


Buraya tıklayarak istediğin paketi seçebilirsin.

Sınıf paketini almak için

1.ADIM: tongucakademi.com a girerek ücretsiz üye olun, sınıfınızı doğru seçmeyi unutmayın

2.ADIM: Üyelikten sonra yukardaki menüde çıkan "PAKETLER" e tıklayın

3.ADIM: Sınıf paketini seçerek "SATIN AL" butonuna tıklayın

4.ADIM: Ödeme yönteminizi seçtikten sonra Kredi kartı ise kart bilgilerini doğru girerek satın alma yapın, Kapıda Ödeme veya Havale-Eft seçeneğinde bilgilerinizi doğru girin

5.ADIM: Her seçenekte adres bilgilerinizi mutlaka doğru girin. Eğer TEOG öğrencisi iseniz Akıl Haritaları adresinize ücretsiz gönderilecektir. Akıl Haritaları sınıf paketinin yanında hediyedir. Şimdilik ayrıca satılmamaktadır.

Kredi Kartı ile alımlarda SSL güvenlik sertifikası kullanılmakta olur Kredi Kartı bilgileriniz hiçkimse tarafından görülemez.

Tonguç Akademi'nin hedefi eğitimde fırsat eşitliğidir. Daha kaliteli ve daha çok içeriği öğrencilere sunmak için sınıf paketlerini çok uygun bir ücretle sizinle buluşturuyoruz.


7. Sınıf  Paketinde:

Türkçe          29 Konu anlatımı
Matematik    43 Konu anlatımı
Fen               30 Konu anlatımı
Sosyal          51 Konu anlatımı

olmak üzere 4 ana dersin yeni müfredata uygun,

Genel Toplamda Youtube'da yayınlanmamış, 7.Sınıf paketine özel 153 video bulunmakta.


8. Sınıf (TEOG) Paketinde:

Türkçe          42 Konu anlatımı, 19 Soru çözümü videosu
Matematik    65 Konu anlatımı, 51 Soru çözümü videosu
Fen               63 Konu anlatımı, 32 Soru çözümü videosu
İnkılap          66 Konu anlatımı, 20 Soru çözümü videosu

olmak üzere 4 ana dersin yeni müfredata uygun youtube'da hiç yayınlanmamış 

toplam 236 Konu Anlatım videosu
toplam 124 Soru  Çözümü videosu

Genel Toplamda Youtube ta yayınlanmamış sadece TEOG paketine özel 360 video bulunmakta.

Ayrıca bu derslere ait yüzlerce soru içeren Özel Testler bulunmakta.

Buna ek olarak Akıl Haritaları hediye olarak verilmektedir. Akıl Haritaları TEOG 1 konularını içermektedir. Fen, İnkılap, Matematik-Türkçe olmak üzere 3 adet Akıl Haritası adresinize Ücretsiz Hediye olarak gönderilmektedir.


9. Sınıf Paketinde:

Dil Anlatım  21 Konu anlatım videosu

Edebiyat       30 Konu anlatım videosu

Tarih             71 Konu anlatım videosu

Coğrafya       49 Konu anlatım videosu

Matematik     78 Konu anlatım videosu, 39 Soru çözüm videosu

Fizik              60 Konu anlatım videosu

Kimya           46 Konu anlatım videosu

Biyoloji         70 Konu anlatım videosu

olmak üzere 8 ana dersin yeni müfredata uygun youtube'da hiç yayınlanmamış 

toplam 424 Konu Anlatım videosu
toplam  39  Soru  Çözümü videosu (sadece matematik dersi için bulunmakta) 

Genel Toplamda Youtube'da yayınlanmamış sadece 9. Sınıf  paketine özel 463 video bulunmakta.


Sınıf paketleri alındığı günden itibaren 365 gün (1yıl) geçerlidir. Örneğin Eylülde alan bir öğrenci diğer yılın Eylül ayına kadar istediği sınıf için kullanabilir. Ocak ayında 8. sınıf alan bir öğrenci 9. sınıfa geçtiğinde sınıf bilgilerini değiştirirse 9. sınıfın videolarını izleyebilir.


Sınıf Paketindeki videolar Youtube'da yayınlanmamış videolardan oluşmaktadır. Tamamen Sınıf paketi alanlara yani websitesine özel videolardır. Youtube'da aynı konu başlığıyla video bulunabilir.

Websitesindeki videoların temel farkı MEB'in müfredatına, kazanımlarına, ünitelerine %100 uyumlu ve daha ayrıntılı olmasıdır.

Ayrıca websitesindeki videoların düzgün kategorileri, okuldaki sırayı takip etmesi en büyük avantajıdır.


Kredi Kartı, Kapıda nakit Ödeme, Havalae-Eft olmak üzere 3 yöntemle ödeme yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile satın alma en hızlı ödeme yöntemidir. Satın alma başarılı olduğu anda otomatik olarak videoları izlemeye, soruları çözmeye hemen başlayabilirsiniz. 

Bu 3 ödeme yönteminde de 8.sınıf (TEOG) paketini alan öğrencilere Akıl Haritaları ücretsiz hediye olarak gönderilmektedir. Kredi Kartı ile ödeme yapan öğrencilerimiz, Havale-EFT ile ödeme yapan öğrencilerimiz Akıl Haritalarını evlerine gelen Kargo ile Kargocuya HİÇBİR ücret ödemeden alabilirler. 


Kart Numarası,  Kart sahibinin Adı-Soyadı,  Son kullanma tarihi (ay-yıl), Güvenlik numarası (kartın arka yüzündeki 3 haneli numara) doğru girildikten sonra ödeme onaylanır.

Ödemeniz onaylandıktan sonra paketiniz hemen  aktive olur ve videoları izleyip, testleri çözebilirsiniz.

Kredi Kartı bilgileriniz dünyadaki önde gelen internet güvenlik Şirketlerinden olan GLOBAL SIGNN SSL ile korunmakta olup biz dahil kimse tarafından görülmemektedir. Websitemizde satın alım yaparken üstteki adres çubuğunuza bakarsanız yeşil gözükür. Bunun manası site tamamen güvenilir ve onaylı demektir. 


Kapıda Ödeme ile satın almak için özellikle Adres bilgilerinizi doğru girmeniz gerekmektedir.

Kapıda ödeme yönteminde kapınıza gelen Kargo Elemanına ödemeyi nakit olarak yaparsınız. Kargo elemanı sizden Tonguç Akademi websitesinde gösterilen ücrete ek olarak hiçbir ücret isteyemez.

Kapıda ödemede yönteminde diğer ödeme yöntemlerine  göre 12 TL  daha fazla ücret çıkar. Bu fark ücret Kargo Şirketinin gönderim ve tahsilat ücretinden kaynaklanmaktadır.

Kapıda ödeme yönteminde videoları hemen izlemeye başlayamazsınız. Evinize gelen Kargoda yazan "SİPARİŞ NO" yu websiteye giriş yaptıktan sonra anasayfanızdaki paketlerim seçeneğindeki "KOD GİR" bölümüne yazarak videoları izlemeye, testleri çözmeye başlayabilirsiniz.


Havale-Eft  ile satın almak için bilgilerinizi doğru girdikten sonra siparişinizi onayladığınız zaman size Sipariş Kodu ve ödeme yapabileceğiniz Banka hesapları bilgilerinin bulunduğu ekran gelir.

Bu ekrandaki Banka bilgilerine Havale yapmak için aynı banka üzerinden EFT yapmak için farklı banka üzerinden paket fiyatını gönderirken Açıklama kısmına Sipariş Kodunu girmeyi unutmayın.

Dekontu info@tongucakademi adresine gönderin. Ödemeniz Hesaplara geçtikten en geç 1 gün sonra paketiniz aktive olur ve videoları izleyip, testleri çözebilirsiniz.


Ödenen Sınıf Paketi ücreti 1yıl (365 gün) için geçerlidir. Dolayısıyla bir sene boyunca başka bir ücret ödemenize gerek yoktur.


Paket satın almanıza rağmen videolara tıkladığınızda "bu videoyu izlemek için paket satın almalısın" şeklinde bir uyarı görürsen üst menüdeki "ÇIKIŞ" a tıklayarak üye çıkışını yapıp tekrar "ÜYE GİRİŞ" i yaparsan sistem kendini yeniler ve sorun ortadan kalkar.

Eğer hala sorun yaşıyorsan info@tongucakademi adresine email gönder.


Satın alma işlemi yaptığında Tonguç Akademi Eğitim ve Teknoloji Hizmetleri  Ltd. Şirketi tarafından adına bir fatura kesilir. Bu faturanın kesilebilmesi için yani vergi yükümlülüğümüzü tamamlayabilmek için vatandaşlık numarasına Devlet tarafından Zorunlu olarak ihtiyacımız var. Bu bilgi, üye olurken Gizlilik Sözleşmemizde de belirttiğimiz gibi, kimseyle paylaşılmayacaktır.


8. Sınıf için İngilizce ve Din dersleri Eylül ortası 2016 da konu anlatımları videolarıyla açılacaktır.

Diğer sınıflar için bu dersler 2017-2018 sezonunda açılabilecektir